Isto kao i pre nedelju dana u Šapcu, lokalne naprednjačke kabadahije pokušale su da zavode red i u prestonici Vojvodine, a rezultat je bio isti - izvukli su deblji kraj i povukli se podvijenog repa.
Oni su bukvalno bežali glavnom bez obzira pred građanima posle incidenta koji su izazvali. A među grupom siledžija koja je počela ceo incident nalazili su se i naprednjačke perjanice Marko Boanac Boske, vlasnik kompanije Montop HRS i Uroš Kecman, aktivista SNS odranije poznat po bahatom i nasilničkom ponašanju.
Sve je počelo kada se do okupljenih građana autom dovezao Bosanac, a tu je bila i grupa mladića koji se povezuju sa pojedinicim huligansko-kriminalnim grupama. U toj grupi našao se i Uroš Kecman.
U početku je bilo verbalnih duela, da bi u jednom trenutku naprednjaci počeli kamenjem i flašama da gađaju okupljene. Navodno je jedna flaša pogodila nekog od demonstranata, a Bosanac je, dok je prolazio pored kola, pesnicom u glavu udario drugog učesnika protesta.
Ali, umesto da ustuknu, ovog puta, kao i u Šapcu, građani su rešili da uzvrate i desetine, uglavnom mladih, potrčalo je ka siledžijama. Videvši pravi stampedo, provokatori su brzo izgubili svaku trunku hrabrosti i razbežali su se na sve strane. Ipak, neki nisu bili dovoljno brzi, pa je počelo batinjanje, ali srećom, prisebniji demonstranti su ih spasili pravog linča.
Kako Nova.rs nezvanično saznaje, rezultat incidenta kod mosta Sloboda su četiri povređene osobe.
Marko Bosanac Boske je u Novom Sadu poznat kao vlasnik firme, omladinske zadruge koja angažuje mlade za razne poslove, ali je navodno i na čelu grupe mladih koja šara zidove zgrada partiotskim parolama i trobojkama, ali je on lično, u septembru ove godine, organizovao marš srednjoškolaca u predvečerje korz naselje Liman. Na čelu kolone od oko 300 đaka, što je inače klasična zloupotreba dece, išao je barjaktar sa zastavom na kojoj je bio predsednik Republike Aleksandar Vučić, a nosili su parolu na kojoj je pisalo: „Predaja nije opcija“. Po nekim, doduše neproverenim informacijama, učešće u tom maršu koji je više ličio na sve dugo osim na skup stranke u nekoj demokratskoj zemlji, plaćalo se po 2.000 dinara.
Inače, osim Marka Bosanca, drugi istaknuti naprednjak koji je učestvovao u incidentu je Uroš Kecman. On je široj javnosti postao poznat 2017. godine kada je napao saobraćajnog policajca Milana Vladisavljevića.
Policajac je zaustavio Kecmana na raskrsnici ulica Modene i Ilije Ognjanovića koji ga je najpre uz psovke vređao, a potom ponovo startovao kola i odvezao se malo dalje, ali je onda stao, odbijajući da policajcu pokaže dokumenta, a zatim ponovo počeo da psuje saobraćajca. Kecman se sve vreme policajcu Vladisavljeviću predstavljao kao član SNS-a, ali ga saobraćajac nije pustio. Kecman je na kraju fizički nasrnuo na policajca, njih dvojica su se rvala i zajedno pala na zemlju, ali ga je saobraćajac savlado i vezao lisicama dok nije došlo pojačanje. U gepeku automobila koji je vozio Kecman, pronađeni su leci te stranke.
Policajcu su konstatovane lakše telesne povrede vilice i grudnog koša, a Kecman je posle saslušanja u tužilaštvu, iako je napao i povredio policajca na službenoj dužnosti, pušten da se brani sa slobode a krivična prijava je podneta u redovnom postupku, što praktično znači da je Kecman aboliran.
***
BONUS VIDEO: Snimak sukoba u Novom Sadu
***
Pratite nas i na društvenim mrežama: