Lindholm skijas
Lindholm skijas ; Foto: EPA-EFE/Kimimasa Mayama

Remi Lindholm, švedski skijaš, jedva je dočekao kraj trke na 30 kilometara (skraćena sa 50 zbog ogromne hladnoće) na Zimskim olimpijskim igrama kako bi zagrejao međunožje.

Iako zvuči potpuno neverovatno, zaista je istinito jer su jedan sata i 16 minuta su udari vetrovi žestoko uticali na Šveđanina. Naime, istakako je da mu je nakon trke bio zamrznut penis, a da sve bude utoliko luđe nije mu se desilo po prvi put u karijeri. Već je jednom prošao kroz to u Ruki u Finskoj.

„Možete da pogodite koji mi je deo tela bio malo smrznut kada sam završio trku… Bilo je ovo jednog od najgorih takmičenja u kojima sam bio, samo sam se borio kroz to“, rekao je Lindholm, a prenosi britanski „Guardian“.

Kasnila je trka sat vremena i skraćena je za 20 kilometara zbog toga što su se organizatori plašili da bi moglo da dođe do promrzlina kod sportista. Naime, oni imaju tanka odela, a iako su im prikrivene glave i uši, to nudi samo malu zaštitu.

Pojasnio je da je gotovo poludeo od bolova nakon trke.

„Kada delovi tela počinju da se zagrevaju kad završite, bol je nepodnošljiv“, istakao je Šveđanin.

BONUS VIDEO Vukićević nakon poslednjeg mesta u Pekingu: Glavni cilj bio da završim trku