Danil Medvedev

Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Olimpijskih igara pobedom nad Fabiom Fonjinijem sa 6:2, 3:6, 6:2 nakon svađe sa sudijom i teških uslova za igru.

U jednom trenutku je Medvedev bio iscprljen od vrućine, ali i nervozan, pa je odbrusio sudiji:

„Ja mogu da završim meč, ali mogu i da umrem. Šta ako umrem, ko će za to preuzeti odgovornost“, zapitao se Danil.

Meč se nastavio, iako je i Đoković apelovao da se termini prilagode vremenskim uslovima, ipak, njegov zahtev nije naišao na razumevanje.

Ipak, Medvedev na kraju uprkos teškim uslovima i reklo bi se male psihološke igre u trenucima dok je Italijan bio bolji uspeo da slavi.

Prvi set je Rus rešio u svoju korist za 38 minuta nakon dva brejka, ali je u drugom naišao na znatno veći otpor Fonjinija.

Italijan je igrao odlično u drugom setu, a u tim trenucima je Medvedev bio prezauzet razmišljanjem o teškim uslovima za igru.

Italijan je propustio dve brejk lopte, a onda iskoristio treću za 5:3.  U sledećem gemu je spasao čak tri brejk lopte i stigao do seta.

U poslednjem setu na meču videli smo identičnu situaciju kao u prvom jer je Rus napravio dva brejka. Fonjini je imao čak šest brejk lopti, ali nije uspeo da realizuje nijednu.

Rus u četvrtfinalu igra protiv Roberta Karenja Buste koji je savladao Kepfera sa 7:6(7), 6:3.