Ženska fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Država izgubila je od Švedske 3:0 na startu olimpijskog turnira u Tokiju.

#related-news_0

Ovo je prva senzacija Olimpijskih igara, pošto su Amerikanke bile veliki favorit da odu najdalje na takmičenju.

Zanimljivo je da pre poraza od Švedske Amerikanke nanizale više od 40 utakmica bez poraza, a u mnogima su bile ubedljive sa po četiri, pet, ili šest golova u mrežama rivalki.

Kuriozitet je da su baš pre okršaja sa Švedskom rekle da su posebno motivisane da se revanširaju Šveđankama za poraz na penale u četvrtfinalu.

U listu strelaca za Švedsku su se upisivale Stina Blekstenijus iz švedskog kluba Hakerna, u 25. i 55. minutu, kao i Lina Hurtig, igračica Juventusa.

Hurtig je konačan rezultat postavila u 72. minutu meča. Amerikanke imaju šansu da se „iskupe“ u meču sa Novim Zelandom i Australijom za tri dana i potom 27. jula.

Da podsetimo, Amerikanke su i aktuelne prvakinje sveta, jer su pre dve godine pobedile Holandiju u finalu Mundijala za žene sa 2:0.