Srpski teniser Viktor Troicki poražen je u drugom kolu čelendžer turnira u Nursultanu 2 u Kazahstanu, od Vu Tung-Lina u dva seta.

Tajvanski igrač je eliminsao selektora Dejvis kup tima Srbije sa 6:3 i 7:6 (8) za sat i 33 minuta igre, nakon što je Troicki u prvom kolu bio bolji od Finca Emila Rusuvuorija u dva seta 6:4 i 6:2.

Tung-Lin je 243. teniser planete i do pobede nad Troickim došao je najpre brejkom u osmom gemu prvog seta kada je poveo sa 5:3, a onda i kroz taj-brejk neizvesnijeg drugog seta.

Troicki je u trećem gemu prvog seta imao tri brejk šanse i kada ih nije iskoristio, to je učinio njegov rival nešto kasnije kada je iskoristio upravo treću brejk priliku.

Drugi set je počeo nesigurnim servisima dvojice igrača jer su obojica ispustila po jedan, pa je posle dva gema i brejka bio egal sve do kraja meča.

U taj-brejku je Tung-Lin bio bolji, pa je Troicki upisao i treći poraz u poslednja četiri meča. Prethodno je imao tri uzastopne pobede u ovoj godini.