EPA-EFE/STEVEN MARKHAM

Spektakl u pravom smislu te reči

Nemački teniser Aleksander Zverev uspeo je da produži finale Junajted kupa, pa će o šampionu odlučivati duel misk dublova.

Zverev je nakon više od tri sata borbe pobedio Huberta Hurkača sa 2:1, po setovima 7:6, 6:7, 6:4.

U prvom setu nije bilo brejkova, a viđena je samo jedna brejk lopta koju je Hurkač, inače prijatelj Novaka Đokovića, spasao.

U taj-brejk je Zverev na 3:2 izgubio oba svoja servira, uspeo je da vrati jedan mini brejk, ali je onda ponovo poklekao na svom servisu za 7:3.

U drugom delu igre bilo je nešto više uzbuđenja i brejk loptu. Zverev je propustio dve u šestom gemu, a onda pri vođstvu 5:6 još tri, koje su ujedno bile i set lopte.

U taj-brejk je Hurkač imao sjajnu priliku da završi meč, poveo je sa 6:4, što je značilo i dve meč lopte. Prvu je imao na svoj servis, ali je Zverev odigrao neverovatn udarac, iako se činilo da će izgubiti poen ili pogrešiti. Nekoliko centimetara ga je spasilo poraza, kao i tim Nemačke.

Nakon toga Aleksander je uzeo dva poen na svoj servis i ponovo stigao do mini brejka, ujedno i izjednačenja u setovima.

Oba tenisera su bila umorna u trećem setu, a jedinu brejk priliku iskoristio je Zverev i tako omogućio Nemačkoj još jednu šansu za titulu.

Hurkač se više puta nervirao i bacao reket, jer je znao kakvu je šansu propustio.