Fenomenalan meč.

Srpski teniser Dušan Lajović se pridružio Miomiru kecmanoviću u narednoj rundi turnira u Adelejdu nakon velikog preokreta. On je u sjajnom meču savladao miljenika domaće publike Tanasisa Kokinakisa 3:6, 6:1, 6:4.

Lajović je tako nastavio dominaciju protiv Kokinakisa i ostvario četvrtu pobedu u četiri međusobna duela nakon dva sata i 12 minuta igre.

Nije dobro krenulo, a jedinu brejk loptu u prvom periodu Kokinakis je iskoristio u četvrtom gemu, što mu je bilo dovoljno da povede i osvoji prvi set.

Situacija se promenila u nastavku, pošto je Lajović sa dva uzastopna brejka sredinom drugog seta, izjednačio rezultat u setovima.

Sjajno je započeo odlučujući period, brejkom u trećem gemu, ali se Kokinakis vratio u šestom gemu.

Propustio je tri brejk lopte Lajović u narednom gemu, potom jedva dobio maratonski gem na razliku, da bi ključni brejk napravio u devetom gemu.

Lajović će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela Jirži Lehečka – Adam Volton.