Nikola Milojević savladao je Filipa Krajinovića u srpskom derbiju u okviru 1. kola Rolan Garosa 6:4, 3:6, 6:3, 6:1.

Slabije rangirani Srbin bolje se snašao u uvodnim gemovima koje je obeležio niz brejkova i posle 62 minuta stigao do prvog seta.

Prelomni momenat ispostavio se 9. gem u kojem je Milojević posle 18 minuta borbe stigao do brejka.

Naredni set doneo je nešto sigurnije izdanje 29. tenisera sveta koji je uspeo da izjednači rezultat, međutim ispušteno vođstvo nije uzdrmalo Milojevića.

Srbin koji je do glavne pozornice stigao kroz kvalifikacije brejkom na početku 3. seta stekao je prednost koju je potom rutinski očuvao.

Četvrti set se potom ispostavio kao rutina za 144. tenisera sveta koji će se u narednoj rundi susresti sa boljim iz duela Ridernek – Bedene.

1:6 – Brejk, pa gem za meč

Rutinski je Milojević stavio tačku na susret.

1:4 – Novi brejk Milojevića

Kvalifikant na Rolan Garos sve je bliži senzaciji u srpskom duelu.

0:2 – Po navici

Sad već po ustaljenom pravilu Milojević osvaja prva dva gema u setu.

Nikola Milojević igra na Rolan Garosu, prvi put u glavnom žrebu grend slema

TREĆI SET

3:6 – Milojević ponovo vodi

Krajinović je ponovo u situaciji da juri set zaostatka, nakon što je rival uspeo da očuva brejk prednosti i stigne do novog seta.

2:5 – Nikola održava prednost

Milojević čuva brejk prednosti pa će Krajinović servirati za ostanak u trećem setu.

0:2 – Novi brejk Milojevića

Još jednom je 144. teniser sveta brejkom otvorio set.

DRUGI SET

6:3 – Izjednačenje

Krajinović je posle preokreta očuvao prednost do kraja seta i neutralisao zaostatak.

3:1 – Tri vezana gema Krajinovića

Filip je potpuno preokrenuo rezultat sa još dva brejka.

1:1 – Nova razmena brejkova

Srbi su i na početku drugog seta osvojili po gem na servis rivala. U prethodnih 12 gemova viđeno je čak sedam brejkova.

PRVI SET

4:6 – Milojević osvaja set

Slabije rangirani Srbin materijalizovao je brejk osvojen u prethodnom gemu i stigao do seta vođstva.

4:5 – Maratonski gem

Milojević je napravio brejk u gemu koji je trajao 18 minuta i tokom kojeg je viđeno devet đuseva.

3:3 – Izjednačenje

Novi brejk Krajinovića koji se brzo vratio u set.

1:3 – Ribrejk Krajinovića