Novak Đoković Foto:JACK GUEZ / AFP / Profimedia

Neverovatna dominacija sedmog igrača sveta.

Novak Đoković je u finalu turnira u Tel Avivu savladao Marina Čilića iz Hrvatske, inače 16. igrača sveta, sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Doskorašnji prvi reket planete iznenadio je sve odlukom da zaigra u prestonici Izraela, ali ga to nije sprečilo da odigra jedan od najboljih turnira karijere.

Đoković tokom čitavog turnira nije dopustio rivalima da osvoje makar set, a koliko dominantno je odigrao pokazuje i podatak da je protiv Čilića, inače 16. igrača sveta, do pobede stigao gotovo rutinski.

U prvom setu već u drugom gemu je imao dve brejk šanse, ali je Hrvat uspeo da se izvuče.

No, dva gema kasnije nije bilo spasa za Čilića, pošto je Novak uspeo da stigne do brejka i povede 3:1 nakon druge prilike.

Tu prednost je bez ikakvog problema sačuvao do samog kraja, i sa 6:3 poveo 1:0.

U drugom setu Novak je od samog početka krenuo snažno, napravio brejk i poveo 2:0, propustio je šansu za novi brejk u petom gemu, ali je u šestom morao da se spašava. Uspeo je da spreči Čilića da vrati brejk, nakon čega je rivalu na svoj servis dopustio još samo jedan poen i sa 6:4 bez izgubljenog seta stigao do titule u Tel Avivu.

Novaku je ovo 89. titula u karijeri, a šansu za 90. imaće i prestonici Kazahstana, Astani.

Novak Đoković – Marin Čilić 6:3, 6:4

Đoković - Čilić 6:3, 6:4