Perspektivni srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da kreira čudo i da eliminiše favorizovanog Roberta Bautistu Aguta u drugom kolu US Opena. Španac je iz bitke koja je trajala nešto više od dva i po sata izašao kao pobednik u četiri seta - 6:3, 3:6, 6:3, 6:4.

Dao je sve od sebe 47. reket sveta Miomir Kecmanović u okršaju sa daleko iskusnijim Agutom. Borio se ko lav, uspevao u nekoliko navraa da se vrati iz teških situacija, ali sve to nije bilo dovoljno za senzaciju i plasman u treće kolo grend slema u Sjedinjenim Američkim Državama.

Poveo je Bautista u setovima, prvi je rešio u svoju korist rezultatom 6:3, da bi rezultat sledećeg seta bio isti, samo u korsti talentovanog Srbina. Naredna dva seta pripala su Špancu rezultatom 6:3  i 6:4.

Miomir Kecmanović se propisno namučio već na samom startu prvog grend slem turnira posle povratka tenisa zbog pandemije koronavirusa.

U meču koji je trajao gotovo tri sata Srbin ne bio uspešniji od Italijana Đanluke Magera posle pet setova – 6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 6:2.

Jasno je da je 32-godišnji Španac favorit, s obzirom na to da se nalazi na 11. poziciji ATP rang-liste, dok je Kecmanović trenutno 47. na svetu.

6:4 – GEM, SET I MEČ – BAUTISTA AGUT!

Nije španski as dozvolio bilo kakvo iznenađenje. Bez problema je osvojio poslednji gem u meču i plasirao se u naredno, treće kolo US Opena.

Kecmanović nema za čim da žali, borio se i dao sve od sebe, ali je iskustvo presudilo.

19.43 – PADA ODLUKA! ŠPANAC SERVIRA ZA MEČ, SRBINU TREBA ČUDO

5:4 – KECMANOVIĆ SPAŠAVAO MEČ LOPTE I UZEO GEM

Srpski teniser nanizao je brzinski tri poena, poveo 40:0, da bi usledila strašna serija Španca koji je došao do preokreta i meč lopte.

Nizala su se izjednačenja, da bi na kraju kao pobednik izašao Kecmanović.

5:3 – ŠPANAC NA GEM OD MEČA

Iskusno odrađuje posao 11. reket planete. Osvojio je novi gem na sopstveni servis i sada ga svega još jedan gem deli od plasmana u treće kolo.

4:3 GEM ZA KECMANOVIĆA

Brzo se trenutno igra u Njujorku. Kecmanović je ekspresno došao do novog gema, čini se da Bautista čuva snagu za sopstveni servis jer ima brejk prednosti i vodi 2:1 u setovima.

4:2 – BAUTISTA SIGURAN

Žestoka borba na servis Bautiste. Kecmanović je stigao do 30:30 i igrao odličan tenis. Poveo je zatim španski as, ali je Kecmanović ponovo stigao do izejdnačenja.

Ipak, nije se dalo Srbinu, dva vezana poena za novi gem iskusnog Bautiste.

3:2 – GEM ZA KECMANOVIĆA

Smanjio se srpski teniser prednst Španca. Ovoga puta nije dozvolio Špancu da dođe blizu brejk lopte.

3:1 – AGUT U NALETU, UZIMA NOVI GEM

Tri gema nanizao je brzinski 11. teniser sveta. Bez izgubljenog poena Bautista Agut je stigao do 3:1.

2:1 – BREJK! ŠPANAC VODI

Španski teniser je odlično otvorio gem na servis Kecmanovića. S dva brza poena je došao do prednosti, usledio je poen koji je osvojio Miomir.

Ipak, kao da je popustio pod pritiskom favorizovanog Aguta, koji je uspeo da dođe do brejka.

1:1 – GEM I ZA AGUTA

Nije dao prostora Roberto Bautista Agut za bilo kakvo iznenađenje. Osvojio je gem bez većih poteškoća.

0:1 – MUKE I GEM ZA KRAJINOVIĆA

Strašan tenis i strašan gem na otvaranju četvrtog seta. Tri brejk lopte imao je Bautista, ali se Krajinović nije dao slomiti. Uspeo je da sačuva servis i povede u gemovima.

19.05 – POČINJE ČETVRTI SET

2:1 U SETOVIMA ZA ŠPANCA

6:3 – GEM  I SET ZA BAUTISTU!

Španac osvaja treći set. Prepustio je samo poen motivisanom Kecmanoviću.

5:3 – SRBIN OSTAJE U SETU

Uspeo je Kecmanović da sačuva servis, da osvoji gem i dođe u priliku da se bori za brejk i ostanak u trećem setu.

5:2 – ŠTETA! MIOMIR IMAO BREJK LOPTU, GEM ZA ŠPANCA

Velika borba u sedmom gemu. Stigao je Kecmanović do 30:30, zatim i do 40:40, ali je do prednosti došao Bautista. Imao je Miomir čak i brejk loptu…

Španac je na kraju uspeo da se izvuče iz teške situacije i da osvoji gem.

4:2 GEM ZA KECMANOVIĆA

Nema predaje! Miomir je ekspresno poveo 40:0, Bautista je uspeo da uzvrati s osvojenim poenom, ali je to bilo sve od njega.

4:1 – ŠPANAC U NALETU!

Uhvatio je zalet Bautista. Rutinski je odservirao za četvrti osvojen gem u trećem setu, prepustivši samo poen Kecmanoviću.

3:1 – BREJK!

Roberto Bautista pravi brejk. Poveo je Španac 0:30, usledio je poen Kecmanovića. Ubrzo je na semaforu u Njujorku bilo ispisano 30:40, a odličnu igru Bautista je krunisao brejkom.

2:1 – BAUTISTA ČUVA SERVIS

Sjajno je Kecmanović otvorio gem na servis Španca. Poveo je 30:0, ali je žilavi Španac nanizao je tri poena i poveo 40:30.

Nije se tek tako (pre)dao Kecmanović, usledilo je izjednačenje. Na kraju je Bautista s dva vezana poena upsoe da dođe do drugog osvojenog gema.

1:1 GEM ZA KECMANOVIĆA

Bez većih problema srpski teniser izjednačio je na 1:1 u gemovima u trećem setu.

1:0 – SIGURAN AGUT

To što je izgubio drugi set nije uticalo na psihološkom planu na Bautistu Aguta. Bez izgubljenog poena otvorio je treći set.

18.25 – POČEO JE TREĆI SET

Bautista na servisu.

1:1 U SETOVIMA, SPREMA SE TREĆI!

3:6 – MIOMIR UZIMA SET!

Loše je Kecmanović otvorio gem u kojem je servirao za set. Dve brejk lopte je imao španski teniser, ali je Miomir bio priseban. Nije paničio, opustio je ruku i nanizao je tri poena za osvajanje gema, ujednog i seta.

3:5 – BREJK KECMANOVIĆA!

Odlično je Miomir otvorio osmi gem drugog seta. Imao je vođstvo 30:15 na servis Španca koji se kasnije konsolidovao. Bautista je poveo 40:30, da bi Kecmanović ponovo osvojio poen i stigao do izjednačenja.

Usledila je i prednost srpskog tenisera, pa novo izjednačenje. Kao pobednik iz „igre nerava“ izašao je Kecmanović. Tri brejk lopte imao je Srbin i uspeo je da uzme brejk.

3:4 – KECMANOVIĆ OSVAJA GEM

I dalje bez brejka u drugom setu. Srpski teniser prepustio je Špancu samo jedan poen i uspeo da osvoji novi gem.

3:3 – SUROVI ŠPANAC!

Baš kao i Kecmanović, Bautista Agut je stigao do izjednačenja u drugom setu bez izgubljenog poena.

2:3 SAVRŠENI KECMANOVIĆ

Bravo za Miomira, koji je bez izgubljenog poena uspeo da osvoji svoj treći gem u drugom setu. Srbin ponovo vodi.

2:2 – BAUTISTA ČUVA SERVIS

Ovoga puta favorizovani Španac nije bio toliko dominantan. Poveo je 40:0, ali je Srbin vezao dva poena što je unelo nervozu kod Španca.

Ipak, suviše je Bautista iskusan da bi prokockao vođstvo, pa je osvojio sledeći poen i izjednačio rezultat.

1:2 – KECMANOVIĆ UZIMA GEM!

Velika borba u trećem gemu drugog seta na servis srpskog tenisera. Imao je Bautista 30:30, ali se Kecmanović nije dao. Osvojio je poen za 40:30, da bi ponovo usledilo poravnanje rezultata.

Ipak, sabrao se Miomir kada je bilo najteže i bio na visini zadatka.

1:1 – GEM ZA BAUTISTU

Ponovo bez izgubljenog poena Roberto Bautista Agut stiže do gema. Ponovo se igra gem za gem.

0:1 – KECMANOVIĆ ODLIČAN

Srpski teniser nije dozvolio da ga psihološki poremeti gubitak prvog seta. Odlično je servirao na startu drugog i bez većih problema stigao do prvog gema na otvaranju drugog seta.

17.48 – POČEO JE DRUGI SET

6:3 – ŠPANAC „EKSPRES“ – OSVAJA PRVI SET

Poput brzog voza Bautista Agut je na svoj servis stigao do osvajanja prvog seta. Nije prepustio ni poen Kecmanoviću.

5:3 – KECMANOVIĆ OSTAJE U SETU

Psihološki pritisak bio je na strani srpskog tenisera, koji je servirao za ostanak u prvom setu. Uspeo je Kecmanović, ali Španac sada ima priliku na svoj servis da dođe do prvog seta u meču.

5:2 – GEM ZA BAUTISTU

Velika borba viđena je u sedmom gemu prvog seta. Kecmanović je stigao do 40:40, a onda je do prednosti došao Bautista. Usledilo je novo poravnanje rezultata, samo što je u nastavku Španac nanizao dva brza poena i stigao do petog osvojenog gema.

4:2 PRVI BREJK NA MEČU

Bautista Agut je prvi „ukrao“ servis rivalu i došao je do krucijalne prednosti u finišu prvog seta.

3:2 – ŠPANAC SPASIO BREJK LOPTE

Blizu, baš blizu je bio Kecmanović da brejkne Španca, ali su ga odlični servisi sačuvali.

2:2 KECMANOVIĆ ODLIČAN

I dalje se igra gem za gem u Njujorku. Kecmanović je sačuvao svoj servis i za sada apsolutno parira favorizovanom Špancu.

2:1 GEM ZA ŠPANCA

Bautista Agut bez ponovo rutinski dolazi do gema i čuva svoj servis.

1:1 – KECMANOVIĆ SE NE DA

Srpski teniser odgovorio je na adekvatan način favorizovanom Špancu.

1:0 – BAUTISTA UZIMA GEM