Borna Ćorić

Borna Ćorić je u neverovatnom teniskom duelu savladao Stefanosa Cicipasa 6:7 (2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6 (4) i plasirao se se u osminu finala US Opena.

Hrvatski teniser je do naredne runde stigao uz impresivan preokret, spasivši šest meč lopti u četvrtom setu. Uspeo je Ćorić da se u pomenutom periodu vrati i od zaostatka 5:1 u gemovima stigne do 7:5 i izjednačenja, čime je najavio potpuni preokret koji je usledio.

Ujedno, olakšao je put Novaku Đokoviću do same završnice, jer je Cicipas (četvrti nosilac) uz Zvereva bio najveća pretnja u polovini žreba u kojoj je i prvi reket sveta.

Rivali su duel otvorili sa po brejkom, ali je potom usledio niz gemova osvojenih na svoj servis te je osvajača prvog seta odlučio taj-brejk u kojem je bolji bio Cicipas.

Serija bez izgubljenog servisa trajala je do 10. gema drugog seta kad je Ćorić brejkom pri vođstvu 5:4 nadoknadio set zaostatka.

Sličan scenario, samo ovaj put u režiji Grka, viđen je u trećem setu, a nakon najvećeg preokreta na ovogodišnjem US Openu i četvrtog seta koji je pripao Hrvatu, duel je završen na jedini praveddan način u taj-brejku.

Posle četiri sata i 38 minuta igre, Ćorić je uspeo da eliminiše četvrtog nosioca i zakaže duel osmine finala sa Tompsonom koji je prethodno eliminisao Kukuškina.