Italijanski teniser Janik Siner osvojio je titulu na turniru u Pekingu pobedom nad ruskim igračem Danilom Medvedevim.

Siner je u dva seta izašao na kraj sa Rusom i sa 7:6 (2), 7:6 (2) uspeo da upiše prvu pobedu nad Medvedevim u sedam međusobnih mečeva.

Samo dan nakon što je pobedio i Karlosa Alkaraza, Janik je pokazao da je sposoban za najviše domete i za dva sata i tri minuta je Danila pobedio u nijansama.

Imao je tri vinera više i dve greške više od ruskog tenisera u meču u kom nijedan teniser nije uspevao da osvoji brejk.

Niti jedan! Pet šansi je imao Siner, koji je i nešto bolje realizovao poene posle prvog servisa, dok je samo jednu šansu imao Medvedev.

Tu jedinu šansu propustio je u prvom setu pri rezultatu 2:2 kada je Siner uspeo da se izvuče i možda baš time odredi dalji tok čitavog meča.

Kasnije je i sam propustio dve brejk šansse u osmom gemu, ali je onda u taj-brejku bio ubedljiv. Isti scenario se ponovio i u drugom setu u kom se Medvedev „iščupao“ i poništio tri šanse za brejk u trećem gemu, poveo je sa 2:1 i onda nešto kasnije još jednom u taj-brejku poklekao za titulu Italijana. Sineru je ovo treća titula ove godine posle pobede na mastersu u Kanadi i u Monpeljeu.

Turnir u Pekingu se u muškoj konkurenciji igra za 500 bodova, a ukupni nagradni fond je 3,6 miliona dolara.

BONUS VIDEO: Španac prekinuo meč iz čudnog razloga, Đoković se samo smejao