Američke teniserke Serena i Venus Vilijams, ali i japanska predstavnica Naomi Osaka prošle su dalje u drugo kolo Australijan opena.

Osaka nije imala većih problema da prođe Anastasiju Pavljučenkovu koju je savladala sa 6:1 i 6:2 za sat i deset minuta igre.

Japanka je brzo povela sa 4:0 u prvom setu, kada je nakratko izgubila ritam i kiksnula izgubivši svoj servis za 4:1.

Vrlo brzo se konsolidovala i ponovo oduzela servis protivnici pa je uz jedan izgubljen poen u sedmom gemu došla lagano do seta.

U drugom je još dva brejka rutinski završila posao, pa će u narednom kolu igrati sa Karolin Garsijom, koja je savladala Polonu Hercog sa 7:6 (6) i 6:3.

Serena Vilijams je bila bolja od Laure Zigmund koja je pružila još slabiji otpor 11. igračici planete.

Mlađa sestra Vilijams je sa 6:1 i 6:1 za svega 57 minuta prošla dalje gde je čeka naša predstavnica Nina Stojanović.

Amerikanka je izgubila svoj servis već u prvom gemu meča, ali je onda nanizala tri brejka za osvajanje prvog seta.

Sličan epilog viđen je i u drugom setu kada je Serena ekspresno stigla do 4:0, a onda je brejkom za 6:1 samo overila prolaz dalje.

Nina Stojanović će u drugom kolu odmeriti snage sa Serenom, jer je pobedila Irinu Begu iz Rumunije sa 6:3 i 6:4.

Venus je bila bolja od Kirsten Flipkens i tu je viđena nešto veća borba i sat i po tenisa.

Starija Vilijamsova je slavila sa 7:5 i 6:2 pa je i ona prošla dalje, najpre zahvaljujući boljoj završnici prvog seta.

U njemu su dve igračice bile izjednačene 4:4, posle brejkova u sedmom i osmom gemu, da bi Vilijams iskoristila drugu šansu u 12. da uzme set.

Drugi joj je protekao lakše i brže, pa je došla do 3:1, propustila tri uzastopne šanse da poveća razliku i u šestom gemu.

To nije ostavilo mnogo uticaja na njenu igru u nastavku meča u kom je brejkom za 6:2 rešila meč u svoju korist.

Njena naredna protivnica je Sara Erani, koja je bila bolja od Ćijang Vang u tri seta 2:6, 6:4 i 6:4.