Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u četvrtfinale US opena pobedom nad Džekom Drejperom iz Velike Britanije.

Rubljov je opravdao ulogu favorita i slavio je u četiri seta sa 6:3, 3:6, 6:3 i 6:4, čime je u Njujorku prošao u svoje četvrto četvrtfinale.

Trebalo mu je skoro tri sata da bi eliminisao 123. tenisera sveta, pa se pošteno pomučio i na kraju prekrstio, svestan da nije bilo nimalo lako.

Sve je po Rusa krenulo dobro u prvom setu mada je već u prvom gemu spasavao brejk loptu. Rano je napravio brejk, otišao je na 3:1 i kad je stabilizovao igru spasa Drejperu nije bilo.

Drugi set je bio drugačija priča. Džek se najpre izvukao u maratonskom gemu u kom je Rubljov mogao možda i da prelomi set, a onda je brejkom poveo sa 4:2.

Rubljov je zapretio odmah u narednom gemu, nije iskoristio nove šanse da vrati izgubljeno i Drejper je izjednačio.

Rus je u trećem setu želeo da spreči da mu se ponovi epilog drugog kad je prokockao silne šanse, ali su kola nastavila da idu nizbrdo i pretrpeo je brejk.

Drejper je svoj servis čuvao do četvrtog gema i 2:2, nakon čega je Rubljov poveo sa 5:3 novim brejkom i rešio je set u svoju korist.

Tokom četvrtog mu je bilo dovoljno da prelomi rivala za 3:2, da bi do kraja bez većih problema završio posao i prošao dalje, gde ga čeka pobednik duela između Danila Medvedeva i Aleksa De Minora.