Rodžer Federer, Tejlor Fric, Jošito Nišioka i Marin Čilić plasirali su se u drugo kolo Rolan Garosa. Prethodno, prolaz dalje obezbedio je i Danil Medvedev, po prvi put u karijeri.

Federer je odigrao dobar meč protiv Denisa Istomina i sa 3:0, bez dopuštene brejk šanse, stigao do mesta u drugom kolu.

Marin Čilić je sa 3:0 bio bolji od Artura Rinderkneča, i to nakon što je prvi set dobio posle taj-brejka, 7:6, ali je u drugom i trećem zaigrao mnogo bolje, opravdao status favorita protiv 118. tenisera sveta i ukupnim rezultatom 7:6, 6:1, 6:2 došao do naredne runde.

Tejlor Fric je protiv Žoaa Souze slavio sa 3:0, dok je Kei Nišikori dopustio jedan set Žou Vilfredu Congi, ali je uspeo da dođe do trijumfa nakon neizvesnog četvrtog seta i bolje odigranog taj-brejka, 3:1 u setovima.

Drugi igrač sveta je ostvario prvu pobedu na pariskom grend slemu, nakon što je u poslednje četiri godine gubio u prvom kolu.
On je pobedio posle nepuna dva sata, sedam puta je oduzeo servis protivniku, koji je napravio tri brejka.

Janik Siner, talentovani italijanski teniser se posle velike drame plasirao u drugo kolo Rolan Garosa nakon što je pobedio Pjer-Iga Erbera 6:1, 4:6, 6:7, 7:5, 6:4. Siner je spasao meč loptu u četvrtom setu i nekoliko puta je bio na ivici poraza.

Sve je počelo po planu za 19-godišnjeg Sinera, pošto je ubedljivo dobio prvi set. Međutim, probudila se publika, Erber je počeo da igra kao u transu i uz brejk došao do drugog seta, a ubrzo je stekao i brejk prednosti u trećem.

Međutim, Siner je uspeo da nadoknadi oba brejka zaostatka, a pri tom se nije ni suočio sa set loptom. Činilo se da bi to mogao da bude presudni trenutak, ali u taj brejku je Erber sačuvao nerve, dok je Siner napravio nekoliko grešaka.

Janik Siner, Rolan Garos 2021

Bio je u dva navrata na ivici poraza Siner u četvrtom setu. Pri vođstvu 4:3, Erber je došao do 0-40 i na drugoj brejk lopti je fantastično riternirao i izašao na mrežu, a Siner je iz nemoguće pozicije i uz malo sreće pogodio lob.

Ukupno je pet lopti u tom gemu spasao Italijan, a na 4:5 je spasao i meč loptu, nekontrolisanim bekhendom Erbera.

Previše je to bilo propuštenih prilika za Francuza, sa dve duple greške poklanja brejk Sineru, koji osvaja set, da bi već na startu petog napravio brejk. Do kraja je u svojim gemovima ukupno izgubio pet poena i došao je do trijumfa za tri sata i 33 minuta.