Njegov susret sa Novakom Đokovićem moguć je već u četvrtfinalu.

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je Džordana Tompsona i trijumfom startovao ovogodišnji Rolan Garos.

Nadal je u sva tri seta dobio sa po 6:2, za nešto više od dva sata tenisa u Bulonjskoj šumi.

U prvom setu Španac je već u trećem gemu iskoristio prvu šansu za brejk, duplirao ga je u petom gemu i već tada vodio 4:1.

I Tompson je svoju šansu imao gem kasnije, kada nije uspeo da oduzme servis Nadalu iz jedine ukazane šanse.

Drugi set je startovao brejkom za najboljeg „šljakaša“ na svetu, a prvi znaci popuštanja, Nadalu su se desili u petom gemu kada je Tompson uzeo brejk za 4:2.

Već u sledećem je opet prepustio svoj servis i Nadal je imao u džepu 2:0 u setovima.

Sličan scenario kao u prvom setu, viđen je i u trećem, pa je Rafa sa dva brejka u petom i sedmom gemu rešio meč.

Time je oborio i rekord jer je upisao 106. pobedu na Grend slemovima, što je više od bilo kog drugog igrača na najvećim turnirima.

U narednoj rundi ide na Korentina Mutea, koji mu je sa puta sklonio nezgodnu prepreku – Stena Vavrinku.

Vavrinka je izgubio od Mutea u četiri seta sa 6:2, 3:6, 6:7 (2) i 3:6 za dva sata i 54 minuta tenisa.

BONUS VIDEO: Ovo može samo Novak Đoković