EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Beloruska teniserka Arina Sabalenka ispala je u osmini finala Mastersa u Indijan Velsu, a bolja od nje bila je Ema Navaro sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:2.

Meč je trajao skoro dva sata, a Sabalenka će zbog ovog poraza izgubiti i veliki broj bodova, jer je prošle sezone izgubila tek u finalu od Elene Ribakine.

Obe teniserke bile su sigurne na svom servisu u prvom setu sve do 4:3, kada je mlada Amerikanka iskoristila prvu brejk loptu. Sabalenka je u narednom gemu imala brejk loptu, ali je Navaro sa tri vezana poena rešila set.

U drugom delu igre Sabalenki je bio potreban jedan brejk kako bi izjednačila u setovima.

U prva četiri gema trećeg seta videli smo čak tri brejka, a uspešnija je bila 22-godišnja Amerikanka. Mogla je Sabalenka da oduzme servis protivnici pri rezultatu 3:1, ali nije iskoristila jednu šansu. Na 5:2 Navaro nije iskoristila prvu meč loptu, ali zato jeste drugu, pa Sabalenka mora već sada da pakuje kofere za Majami.

Ema će u narednoj rundi igrati protiv pobednice duela Pari – Sakari.