Uživo prenos meča pratite na portalu Nova.rs

Novak Đoković započeo je pohod ka istorijskoj, osmoj, tituli na Vimbldonu pobedom nad Pedrom Kaćinom sa 3:0 (6:3, 6:3, 7:6).

Duel je obeležio veliki prekid koji je izazvala kiša, a on je trajao oko 90. minuta.

U narednom kolu će igrati protiv Džordana Tompsona koji je savladao Brendona Nakašimu.

Ovaj meč počeo je srpski teniser loše pošto je Kaćin stigao do brejka u trećem gemu, ali je Novak u narednom uspeo da uzvrati istom merom.

Tako je sprečio neočekivani početak, i prvi set je obezbedio brejkom u osmom gemu prvog seta.

Tada su nastali problemi, kiša je krenula da pada i odmah nakon što je Novak slavio u njemu, meč je prekinut.

Nastao je pravi haos, organizatori su doneli nekoliko čudnih odluka i Đoković je morao da čeka oko 90 minuta za nastavak duela.

Za to vreme Novak je napravio pravi šou na terenu, brisao je travu, imao nekoliko razmena sa publikom koja je znala da to pozdravi aplauzom.

Kada se meč nastavio u drugom setu bila je sasvim druga priča.

Odmah je brejkom stigao do prednosti koju ije ispuštao do kraja seta.

Sjajnim servisom i riternom mučio je Kaćina, koji se dobro branio, ali nije imao rešenja za Novakovu igru.

Drugim brejkom u devetom gemu drugog seta Novak je potvrdio dominaciju koju je postavio posle prekida.

Ipak, dozvolio je Argentincu tri brejk lopte na startu trećeg seta, ali je vezao pet poena i uspeo je da se odbrani.

U narednom gemu je imao jednu šansu za brejk, ali je servis volejom Kaćin uspeo da sačuva meč.

I jedan i drugi teniser su u tim momentima blistali te nismo videli nijednu brejk loptu do kraja ovog seta.

Naravno, kada je na red došao taj-brejk, Novak je bio najbolji i kao uvek slavio je veoma lako.

Đoković - Kaćin 6:3, 6:3, 7:6