Đokovića je saznao ime potencijalnog rivala.

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u četvrtfinale turnira u Astani, nakon što je pobedio Hrvata Marina Čilića sa 2:1 po setovima 2:6, 6:3, 6:3.

Hačanov, 18. igrač sveta, pobedio je Hrvata, 14. na ATP listi posle dva sata i 26 minuta igre.

Čilić je poveo u setovima zahvaljući brejkovima u šestom i osmom gemu prvog seta, da bi Hačanov, u drugom setu u trećem i devtom gemu oduzeo servis protivniku i stigao do izjednačenja.

U odlučujućem setu, Rus je napravio brejk u četvrtom gemu i prednost od jednog brejka je uspeo da sačuva do kraja seta.

U četvrtfinalu, Hačanov će igrati protiv boljeg iz duela srpskog tenisera Novaka Đokovića i Holanđanina Botika van de Zandšulpa.

Hačanov je napravio rezultat karijere kada je na US Openu nedavno stigao do polufinala turnira, gde je bolji od njega bio Kasper Rud.

Novak je kao i u prvom kolu rutinski savladao rivala. Bio je bolji od Botika Van de Zanšulpa sa 6:3, 6:1.

BONUS VIDEO Novaka iznervirao navijač, morao da reaguje nakon sjajnog gesta.