Novak Đoković slavio je protiv Marina Čilića sa 6:4, 6:2 i tako doneo Srbiji izjednačenje u polufinalu Dejvis kupa.

Bila je ovo 18. pobeda najboljeg tenisera sveta protiv Hrvata, a iako rezultatski deluje da se Novak „prošetao“ to ne odgovara u potpunosti istini.

Prvi set je bio izuzetno napet, a punih 56 minuta je trebalo Đokoviću da konačno razoruža Čilića.

Bilo je potrebno Novaku vreme da se prilagodi igri gorostasa iz Hrvatske, pa je morao i da traži savet od selektora Viktora Troickog.

Oba tenisera su spasila po dve brejk lopte, pre nego što je Novak konačno uspeo da probije bedem rivala.

Napravio je brejk za 5:4, a onda nakon paklenih muka i četiri spasene brejk šanse stigao do 6:4.

U drugom setu smo gledali potpuno drugačiju situaciju. Đoković je sa dva brejka lako stigao do 5:1, a Čilić nije iskoristio nijednu brejk šansu na meču.