Novak Đoković je saznao ko bi mogao da mu bude protivnik u četvrtfinalu Monte Karla u slučaju da savlada Lorenca Musetija.

Janik Siner je bukirao mesto u Top 8 mastersa nakon što je posle preokreta i prave drame uspeo da savlada Huberta Hurkača sa 3:6, 7:6(6), 6:1.

Poljski teniser je propustio čak šest brejk lopti (2/8), propustio je šansu da nokautira rivala, a onda se Siner podigao.

Italijanski teniser je ove sezone nastavio sa dobrim rezultatima, a najavio je da očekuje dobru sezonu na šljaci.

Tako je osigurao mesto u četvrtfinalu, a igraće protiv boljeg iz duela Đokovića i Lorenca Musetija (neće igrati pre 15.00).

Siner je na terenu proveo dva sata i 28 minuta, a Hurkač je nakon glatko dobijenog prvog seta u drugom stigao do brejka za 2:1.

U taj-brejku je stigao do 6-5, imao je meč loptu nije uspeo da je iskoristi, a onda se Siner probudio.

U trećem setu je Poljak bio demoralisan, a Siner je podigao nivo igre i tako stigao do tri brejka u setu.