Srpski teniser Novak Đoković savladao je Poljaka Huberta Hurkača u četvrtfinalu turnira u Dubaiju sa 6:3, 7:5.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Danila Medvedeva i Borne Ćorića.

Od samog starta gledali smo veliku borbu, ali je srpski teniser već u trećem gemu uspeo da stigne do veoma važnog brejka.

Nije razmišljao o odbrani Đoković i konstantno je napadao što je dao rezultata, ali je sa sobom donelo i dosta grešaka.

Ipak, veliki broj vinera iz forhenda je zaslužen za to što je Novak stigao do prvog seta bez velike muke.

Sjajno ga je služio i servis, pa je asom u devetom gemu prvog seta stigao do prednosti.

Usledila je prava bitka prvog servisa u drugom setu, koji je doneo to da su čak osam gemova završeni za oko 20 minuta.

Teniseri su osvajali gemove uglavnom bez izgubljenog poena, ili sa eventualno jednim izgubljenim poenom.

Hurkač je prvi pripretio i to u najtežem momentu, kada je Novak servirao za opstanak u prvom setu.

Stigao je Poljak do 0:30, ali je Đoković ostao smiren i osvojio je četiri poena zaredom i došao do 5:5.

U narednom „epskom“ gemu je uspeo da dođe do brejka nakon što je iskoristio petu brejk loptu.

Smenjivali su se obojica, ali je srpski teniser uspeo da osvoji gem i da u narednom potvrdi pobedu.

Đoković - Hurkač 6:3, 7:5