Oglas

Novak Đoković i Bogdan Bogdanović, Nikola Milutinov, Ognjen Dobrić
Foto: Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©)
Foto: Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©)

Novak odmah pozvao Bogdana, ovako pokušao da mu pomogne: Evo šta je sve spreman da uradi za Srbiju, otkrio telefonski razgovor

01. sep. 2025. 07:49

Novak Đoković je odmah pozvao Bogdana Bogdanovića kada je video da se povredio i pokušao je da uradi sve da mu pomogne.

Oglas

I sam je doživeo istu problemu (ili sličnu) na Australijan openu 2023. godine kada je danima bio bez treninga, a onda izlazio na teren.

Otkrio je datelje tih razgovora.

"Onog trenutka kada sam pročitao da se povredio, odmah sam kontaktirao sa njim. Rekao mi je da oseća da će biti dobro i da nije ništa strašno, ali danas (nedelja) sam video da nažalost neće igrati", rekao je Đoković srpskim novinarima u Njujorku.

Ipak, tu se kontakt nije zaustavio, već je razgovor nastavljen.

"Ponovo sa ga pozvao i rekao mi je da je, nažalost, ozbiljnija povreda u pitanju. Dao sam neke predloge, načine na koje možda može sebi da ubrza oporavak, ali izgleda da to ne može ovoga puta da pomogne".

Istakao je i koliki je to problem za Srbiju.

"Ogroman peh za našu reprezentaciju. On mi je verovatno najdraži naš košarkaš, imamo lep i prijateljski odnos. Kapiten je, svi ga volimo, ogromna podrška za njega i za sve momke, naravno. Znajući kakav je, verovatno se pojeo u ovoj situaciji što ne može da bude na parketu. S druge strane, verujem da će dati preko potrebnu moralnu, psihološku i mentorsku podršku svim ostalim košarkašima, pogotovo mladima, koji su u reprezentaciji i bore se za medalju", podvukao je Đoković.

BONUS VIDEO Đorđe Đoković za Nova.rs o turniru u Beogradu, projektu Dubai i potpunoj životnoj promeni







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare