Oglas

Serbia's Novak Djokovic reacts after beating Italy's Jannik Sinner to win their men's singles semifinal match on day twelve of the Wimbledon tennis championships in London, Friday, July 14, 2023. (AP Photo/Alastair Grant)
Foto: AP Photo/Alastair Grant
Foto: AP Photo/Alastair Grant

Novak će uživati posle plasamna u finale: "Gledaću taj meč sa stola za masažu"

14. jul. 2023. 18:06

Svi su se nasmejali zbog ovoga.

Oglas

Miodrag Dimitrijević iz Londona, nova.rs uživo, Vimbldon
Foto: Nova.rs | Foto: Nova.rs

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Janika Siner u polufinalu Vimbldona sa 3:0.Siner je ovog puta otišao korak dalje od prošlogodišnjeg četvrtfinala, u kom ga je Đoković zaustavio u pet setova, ali je u polufinalu sada lakše poražen.Otkrio je Novak da će gledati drugi polufinalni duel između Karlosa Alkaraza i Danila Medvedeva."Odmaraću i gledaću dva top igrača koji igraju, uživaću sa stola za masažu", rekao je Novak.Nakon duela srpski teniser se prvo osvrnuo na dešavanja iz meča.

Tennis - Wimbledon - All England Lawn Tennis and Croquet Club, London, Britain - July 14, 2023 Serbia's Novak Djokovic reacts during his semi final match against Italy's Jannik Sinner REUTERS/Andrew Couldridge
Foto: REUTERS/Andrew Couldridge | Foto: REUTERS/Andrew Couldridge

"Polufinale će uvek biti tesan meč, bila su tri tesna seta. S obzirom na realnost onog što se dešavalo bilo je blizu, mogao je treći set da ode u njegovu korist. Imao sam mnogo pritisaka pogotovo od početka trećeg seta, ali je pokazao zašto je jedan od lidera nove generacije. Drago mi je što sam deo nove generacije, volim to (smeh)", počeo je Đoković.Na konstataciju novinara da igra najbolji tenis u karijeri, Novak je imao jasan odgovor.

Tennis - Wimbledon - All England Lawn Tennis and Croquet Club, London, Britain - July 14, 2023 Serbia's Novak Djokovic in action during his semi final match against Italy's Jannik Sinner REUTERS/Dylan Martinez
Foto: REUTERS/Dylan Martinez | Foto: REUTERS/Dylan Martinez

"Voleo bih da verujem da igram najbolji tenis, ovo je individualni sport, mora mnogo toga da bude u balansu. Ne gledam na godine kao faktor koji može da odluči, osećam da je 36 novih 26. Inspirisan sam da igram tenis, ovaj sport je dao mnogo meni i mom timu, pokušaću da vratim uslugu i da igram što je duže moguće."Zatim se osvrnuo i na spornu odluku sudije Ričarda Hejga, koji je zbog glasnog "urlika" oduzeo poen srpskom teniseru."Ta odluka na početku meča je mogla da promeni tok duela, poremetila me je. Prvi put mi se u karijeri to desilo, obično se to ne dešava, obično nemam produženi urlik, možda je eho od krova. Imam poštovanje za tu odluku", dodao je Đoković.BONUS VIDEO Kako je Novak postao najbolji svih vremena (G.O.A.T.)?

video-cdn src="https://best-vod.umn.cdn.united.cloud/stream?asset=1206uglomernolevojinvelikoviigormiklja-novas-worldwide&stream=hp1400&t=0&player=m3u8v&sp=novas&u=novas&p=n0v43!23t001" video-id="6269378"]

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare