Oglas

epa11098841 Jannik Sinner of Italy celebrates winning his quarter final match against Andrey Rublev of Russia at the 2024 Australian Open in Melbourne, Australia, 23 January 2024.  EPA-EFE/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT
Foto: EPA-EFE/LUKAS COCH
Foto: EPA-EFE/LUKAS COCH

"Ne osećam se sigurno": Siner otkrio pozadinu razlaza sa dvojicom trenera

23. avg. 2024. 22:25

Janik Siner, italijanski teniser i trenutno prvoplasirani na ATP rang listi, tokom konferencije za medije pred nastup na US Openu govorio je o raskindu saradnje sa dvojicom trenera koji su označeni kao glavni krivci za dva pozitivna testa na doping iz marta meseca.

Oglas

Umberto Ferara, koji je u timu italijanskog tenisera bio zadužen za fizičku spremu, i fizioterapeut Đakomo Naldi, navodno su svojim odlukama doveli do problema sa kojima se Siner susreo.

Prema zvaničnoj verziji, Siner je bio pozitivan na steroid kostebol koji se nalazi u kremama za tretiranje rana, a koju je prethodno Naldi namazao na prst pošto se posekao.

Po dolasku u Njujork na US Open Siner je doneo odluku da se rastane sa dvojicom stručnjaka:

"Želim da kažem da su oni bili veoma važan deo moje karijere. Radili smo zajedno dve godine i bili su neverovatni, sa velikim uspehom, stvoren je dobar tim. Sad, zbog ovih grešaka, ne osećam se sigurnim da nastavim sa njima. Ali trenutno mi je potrebna prostor. Mnogo toga sam prebacio preko sebe poslednjih meseci. Čekao sam rezultat, sad mi je potrebno svežeg vazduha."

Siner će svoj prvi meč na US Openu odigrati protiv domaćeg tenisera Makenzija Mekdonalda u noći između utorka i srede.

BONUS VIDEO







Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare