Američki teniser Frensis Tijafo plasirao se u polufinale US Opena pobedom nad Andrejem Rubljovim.

Tijafo, koji je prethodno napravio senzaciju pobedivši Rafaela Nadala u četiri seta, ovog puta je savladao Rubljova u tri seta sa 7:6 (3), 7:6 (0) i 6:4.

Ruski igrač je tako ostao na nuli kada je reč o plasmanima u polufinale grend slemova.

Od toga je pet puta gubio u tri seta, dok je Tijafo uspeo da prođe u svoje prvo polufinale turnira.

Za to su mu bila potrebna dva sata i 39 minuta velike borbe, u kojoj je imao više vinera (46:31) i preciznije udarce od rivala.

Po broju grešaka su bili izjednačeni na po 38, a Tijafo je dobio meč u kom je napravio samo jedan brejk.

On je viđen u trećem setu, pošto su u prva dva mini-brejkovi odlučivali u 13. gemovima.

Rubljov je u prvom setu propustio šansu na servisu rivala u 12. gemu, jer je tada imao set-loptu.

Kada je nije iskoristio, Tijafo je u taj-brejku rešio set u svoju korist. Drugi set je protekao bez brejk prilika, a u trećem je Rubljov poklekao u sedmom gemu i Tijafo je obezbedio plasman dalje.

Na US Openu će mu naredni protivnik biti pobednik duela Janika Sinera i Karlosa Alkaraza. Drugi polufinalni par čine Karen Hačanov i Kasper Rud.

BONUS VIDEO: Novak stigao u Arenu, dočekale ga ovacije publike