Rafael Nadal je u 3. kolu Završnog mastersa u Londonu savladao prošlogodišnjeg šampiona Stefanosa Cicipasa 6:4, 4:6, 6:2 i plasirao se u polufinale prestižnog turnira.

Španski teniser je u prvom setu, pri rezultatu 3:3, propustio dve brejk lopte, ali je već u narednom gemu na servis rivala stigao do brejka.

Izgubljen prvi set nije se negativno odrazio na Grka koji je u prvom gemu spasio brejk loptu, a potom je pri vođstvu 5:4 napravio brejk vredan izjednačenja.

Početak odlučujućeg seta obeležila je serija brejkova. Prvi je gem na servis rivala uzeo Nadal, ali je Cicipas odmah uzvratio ribrejkom.

Ipak, novi brejk Španca slomio je šestog tenisera sveta, a Nadal je pobedu overio serijom od tri gema pri rezultatu 3:2.

Trijumfom protiv Cicipasa Nadal se plasirao u polufinale zajedno sa Dominikom Timom koji je prethodno poražen od Rubljeva u meču bez rezultatskog značaja.