Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u treće kolo turnira u Vinston-Sejlemu posle nove bitne pobede.

Đere je u drugom kolu turnira savladao Žoaa Souzu sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3 i 7:6 (5).

Dva sata i 50 minuta igre je bilo potrebno Đereu da izađe na kraj s Portugalcem, koji je imao i tri meč lopte da prođe dalje.

Kada ih nije iskoristio, favorizovani, 59. teniser planete je morao da pruži Đereu, 89. igraču sa ATP liste.

Prvi set je Souza dobio u seriji razmena brejkova. Prvi je napravio on, Đere je odmah uzvratio ribrejkom za 1:1.

Potom je Đere brejkom poveo 4:2, pa je onda i on još jednom izgubio svoj servis, da bi Souza na 4:4 napravio ključni brejk za osvajanje prvog seta.

U drugom je momak iz Sente odmah morao da spasava brejk priliku i kad je to učinio, krenuo je put preokreta i poveo 3:1.

Sačuvao je prednost do kraja seta uz malo poteškoća, pre nego je u desetom gemu trećeg seta Souza došao do tri šanse da završi meč.

Đere se mučio na servisu pri vođstvu Portugalca 5:4, ali nijednom nije poklekao i na kraju mu je to donelo vredan trijumf.

U narednoj rundi će igrati protiv Australijanca Džejsona Kublera, koji je, bar na papiru, slabije rangirani igrač.

BONUS VIDEO: Poraz Krajinovića od Cicipasa u Sinsinatiju