Hamad Međedović
Hamad Međedović; Foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Đere morao da preda zbog povrede vrata.

Teniser iz Srbije Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Astani, pošto mu je sunarodnik Laslo Đere predao meč prvog kola pri rezultatu 6:3, 2:1.

Meč je trajao 48 minuta. Međedović je u prvom setu napravio brejk u drugom gemu, a onda je na svoj servis stigao do 3:0. On je održavao prednost od tri gema i prvi set je dobio rezultatom 6:3. Međedović je trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo 2:1, a onda mu je Đere zbog povrede vrata predao meč.

Međedović će u drugom kolu igrati sa pobednikom meča između Rusa Aleksandera Ševčenka i Holanđanina Botika van de Zandšulpa.đ ATP turnir u Astani se igra za nagradni fond od 1.017.850 dolara.

Ova povreda Đerea mogla bi da bude veliki problem ako Laslo ne bi bio u stanju da nastupi za Srbiju na narednom meču Dejvs kup reprezentacije protiv Velike Britanije, s obzirom na to da je Đere bio važan šraf ekipe Viktora Troickog na prethodnim mečevima. Srbija će protiv Velike Britanije u četvrtfinalu Dejvis kupa igrati 23. novembra.