EPA-EFE/Biel Alino

Nije ovo bilo dovoljno dobro da bi se zapretilo Kanađaninu

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da donese drugi bod Srbiji u duelu protiv Kanade u grupnoj fazi Dejvis kupa.

PROČTIAJTE JOŠ:

Kecmanović je sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4, poražen od Feliksa Ožea Alijasima, trenutno 13. igrača sveta.

Meč je trajao sat i 16 minuta, a samo pravo čudo može da odvede Srbiju u nokaut fazu Dejvis kupa.

Naime, potrebno je da srpski dubl najpre pobedi kanadski u trećem meču dana, a da u nedelju Južna Koreja bude bolja od Španija.

Sa druge strane, Kanada je obezbedila plasman dalje i to verovatno sa prve pozicije.

Kecmanović je prvi put izgubio svoj servis u četvrtom gemu prvog seta, ali je kasnije imao priliku da se vrati.

Dva puta je pretio Ožeu u sedmom gemu, kada je Kanađaninu popustio servis. Međutim, nije iskoristio Kecmanović svoje šanse, te je Feliks rešio set u svoju korist.

U drugom delu Srbin nije bio ni blizu brejka, a u sedmom gemu je promašio zicer na mreži koji ga je koštao brejka. OD toga nije uspeo da se oporavi, Ože je odlično servirao i doneo izjednačenje Kanadi u duelu sa Srbijom.

Ranije tokom dana Laslo Đere je sa 2:0 slavio protiv Gabrijela Dijaloa.