Poraz već u prvom kolu za Srbina

Srpski teniser Miomi Kecmanović poražen je u prvom kolu turnira na Majorki sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4, od slovačkog tenisera Aleksa Molčana.

Meč je trajao sat i 26 minuta, a Kecmanović je u oba seta po jednom gubio svoj servis.

U prvom setu Srbin je prvi stigao do brejk šansi u trećem gemu, ali je obe prokockao. Imao je priliku za brejk i u narednom servis gemu rivala, ali je Molčan sve uspeo da spase.

Oba tenisera su bila sigurna sve do rezultata 6:5 za Slovaka, kada je u dugom gemu, koji se igrao na razliku, Kecmanović pretrpeo brejk i ispustio set.

U drugom delu igre Kecmanović je ponovo propustio brejk priliku u trećem gemu, a popustio je pri rezultatu 5:4 za rivala.

Molčan je iskoristio drugu brejk i meč loptu i stigao do pobede. Slovak, koga inače trenira Marjan Vajda, u narednom kolu igraće protiv boljeg iz mela Grikspor – Lopez.

Kecmanoviću je ovo bila loša uvertira za Vimbldon, gde će biti nosilac.