Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u prvom kolu turnira na Majorki, nakon što je poražen od Francuza Uga Umbera.

Francuz je bio bolji sa 2:1 u setovima i to posle preokreta 4:6, 7:6, 6:2. Prvi set je pripao srpskom igraču koji je ključni brejk napravio u trećem gemu.

Pre toga je spasao tri brejk šanse, što je na Umbera uticalo da izgubi fokus. Bar nakratko, jer je i u desetom gemu imao šanse da se vrati u set.

I u drugom se našao u istoj situaciji, ali je ovog puta Kecmanović popustio pod pritiskom. Imao je 2:1 i prednost brejka, ali je Ugo iskoristio poslednju priliku da se vrati u meč i brejkom je izjednačio na 5:5.

Ušlo se u taj-brejk gde je Umber bio sigurniji i na stečenom samopouzdanju je gradio prednost u trećem setu.

Rano je napravio dva brejka, poveo je 4:1, Kecmanović je zaigrao lošije i ispao je iz ritma, pa je to Francuz kaznio i prošao dalje posle dva sata i 13 minuta tenisa.

Umber će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Sema Kverija. Kveri je u svom prvom meču bio bolji od Roberta Karbaljesa Baenje u tri seta.