Nije moglo drugačije.

Grafika: Slađana Đermanović/Nova.rs

Poljska teniserka Iga Švjontek osvojila je Rolan Garos, pošto je u finalu bez problema deklasirala Koko Gof sa 6:1, 6:3.

Do drugog grend slem trofeja u karijeri došla je uz samo jedan izgubljen set u Parizu, gde je 2020. osvojila prvi grend slem. To dovoljno govori o kakvoj dominaciji se radi.

Do finala je na terenu provela samo osam sati i 43 minuta, i trijumfom u finalu nad Gof sa 35 vezanih pobeda oborila rekord Serene Vilijams, a izjednačila rekord njene sestre Venus iz 2000. godine.

Odmah je napravila brejk, zatim još jedan, i povela sa 3:0 a da meč „nije ni počeo“.

Toliko je dominantno delovala na terenu, uostalom kao i tokom celog turnira. Bilo je jasno od starta da je neophodno ogromno čudo da se dogodi kako ne bi došla do titule.

Umesto toga je impresivno, za samo 32 minuta osvojila prvi set (6:1) i to tako što je tri puta oduzela servis protivnici rođenoj 2004. godine.

Delovalo je na startu drugog seta da ćemo gledati nešto dužu borbu, ali samo je delovalo… Gof je napravila brejk i potvrdila ga za 2:0, ali je Švjontek imala spreman odgovor.

Od tog rezultata je uzela pet gemova zaredom uz dva brejka i potom brzo došla do velikog slavlja.