Teniska reprezentacija Hrvatske je prvi polufinalista Dejvis kupa pošto je u četvrtfinalu savladala Italiju u Torinu sa 2:1.

Hrvatska će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Srbije i Kazahstana, pa bi u slučaju pobede Novaka Đokovića i ekipe mogli da gledamo spektakl u polufinalu.

Prvi poen Hrvatima je doneo Borna Gojo koji je u tri seta savladao Lorenca Sonega i priredio veliko iznenađanje.

Gojo, inače 279. igrač sveta je pobedio 27. igrača planete rezultatom 7:6, 2:6, 6:2.

Hrvati su imali priliku da sve reše u drugom meču, ali je Marin Čilić ispustio priliku, pošto ke posle preokreta izgubio od Janika Sinera.

Čilić je dobio prvi set sa 6:3, da bi u narednom setu Siner posle drame trijumfovao u taj-brejku sa 7:4. U trećem setu je Siner bio siguran i dobio sa 6:3, pa je odluka pala na dublove.

Tu su Hrvati bili sigurni pošto je jedan od najboljih dublova sveta Mektić i Pavić lako savladao Sinera i Fonjinija sa 6:3, 6:4.

BONUS VIDEO Novak Đoković: Ima boga, zaslužili smo drugu šansu