Borna Gojo nastavio je svoju bajku u Dejvis kupu i ostvario treću pobedu za Hrvatsku i to u polufinalu protiv Srbije.

#related-news_0

On je io bolji od Dušana Lajovića posle preokreta u tri seta, rezultatom 4:6, 6:3, 6:2 i doneo prvi poen Hrvatima u polufinalu.

Gojo je posle meča sijao od zadovoljstva, a otkrio je i zašto je dozvolio preokret rivalu u prvom setu.

„U prvom setu sam imao prednost sa 4:1 30:0, ali sam se oklinzuo u tom gemu. Ali tada su me selektor, tim i navijači podigli i uspeo sam da odigram bolje u sledeća dva seta.“

On je istakao da je srećan zbog tri pobede protiv tenisera visokog rejtinga, ali mu je bitnije što je doneo poene za svoju zemlju.

„Dejvis kup je posebno takmičenje. Pritisak je ogroman na svakome, uspeo sam da igram najbolji tenis na ovom turniru i srećan sam što sam upisao tri pobede. Jeste da je rejting protivnika veliki, ali mi je bitnije što sam doneo poene svom timu.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.