Filip Krajinović odigrava forhend, Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Filip Krajinović je u polufinalu turnira u Hamburgu savladao Lasla Đerea u dva seta, rezultatom 6:4, 6:2.

U duelu dvojice srpskih tenisera, Krajinović je bio bolji i bez problema je uspeo da se plasira u finale turnira.

U prvom setu je bio dovoljan jedan brejk koji je napravio u prvom gemu i uspešno ga sačuvao do kraja seta.

Krajinović je na isti način započeo i drugi set, ali je ovoga puta Đere odmah odgovorio brejkom.

Ipak, to je bio samo kratki trzaj jer Krajinović odmah napravio novi brejk, a u petom gemu po treći put zaredom je uzeo servis Đereu i do kraja seta bez većih problema sačuvao prednost i došao do trijumfa.

On je tako posle velike pobede protiv Cicipasa, došao na meč do titule u Hamburgu, a protivnik u finalu će mu biti bolji iz duela Delbonis-Karenjo Busta.