EPA-EFE/JUSTIN LANE

Kanadska teniserka Lejla Eni Fernandes plasirala se u polufinale US Opena, pošto je pobedila petu teniserku sveta Elinu Svitolinu sa 6:3, 3:6, 7:6.

Fernandes je do prvog plasmana u polufinale grend slem turnira došla za dva sata i 27 minuta igre.

#related-news_0

U prvom setu bio je dovoljan brejk u šestom gemu, da kanadska igračica povede u setovima.

Ukrajinska teniserka je u nastavku zaigrala bolje, i povela sa 5:1, da bi 73. igračica sveta vratila brejk i smanjila rezultat.

Svitolina je zatim odmah iskoristila prvu set loptu i izjednačila rezultat, dok je u odlučujućem setu kanadska teniserka vodila sa 5:2.

Sa tri uzastopna gema Svitolina je došla do izjednačenja, ali je do kraja meča Fernandes uspela da dođe do plasmana među četiri najbolje, odličnom igrom u taj-brejku, koji je dobila sa 7:5.

Protivnica u polufinalu biće joj bolja iz duela u kom igraju druga teniserka sveta Arina Sabalenka i osma igračica na WTA listi Barbora Krejčikova.