Oglas

epa12527193 Felix Auger Aliassime of Canada celebrates after his victory against Alexander Zverev of Germany during their Men's Singles Round Robin tennis match at the ATP Finals in Turin, Italy, 14 November 2025.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO
EPA/ALESSANDRO DI MARCO
EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Zverev izgubio u meču odluke i ostao bez polufinala na Završnom mastersu, Alkaraz i Siner dobili rivale

15. nov. 2025. 00:31

Feliks Ože-Alijasim plasirao se u polufinale Završnog mastersa u Torinu, pošto je pobedio Aleksandra Zvereva sa 6:4, 7:6, u meču poslednjeg kola grupe "Bjern Borg".

Oglas

Osmi teniser sveta pobedio je trećeg sa ATP liste posle dva sata i osam minuta.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoje servise sve do poslednjeg, 10. gema, kada je Kanađanin napravio brejk posle tri propuštene šanse i konačno poveo.

U drugom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk, koji je Ože-Alijasim dobio sa 7:4 i posle prve meč lopte plasirao se u polufinale.

Ovo je bio meč koji je direktno odlučivao o drugoj poziciji u grupi. Kanađanin je prošao sa dve pobede i porazom, a Zverev je zabeležio pobedu i dva poraza.

Ože-Alijasim će u subotu u polufinalu igrati protiv Španca Karlosa Alkaraza.

U drugom polufinalu igraće branilac titule Italijan Janik Siner i Australijanac Aleks De Minor.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare