Britanac Endi Mari, nekadašnji svetski broj 1, eliminisan je na samom startu ATP turnira Serije 250 u nemačkom Kelnu.

Ipak, ne treba da čudi što je Mari ekspresno završio svoju priču u Nemačkoj, s obzirom na to da je s druge strane mreže bio španski veteran Fernando Verdasko, koji je slavio rezultatom 6:4, 6:4.

Španac je iskusno brzo napravio dva brejka, a Endi Mari, koji iza sebe ima operaciju kuka i brojnih problema s povredama, nije iskoristio dve šanse da se vrati u meč i da izjednači na 5:5 u prvom setu.

Drugi set doneo je više uzbuđenja. Verdasko je ponovo prvi „ukrao servis“ Endiju, ali je Mari uzvratio „ribrejkom“.

Očekivalo se da Britanac tada pruži jači otpor, ali nije mogao da izdrži ritam koji je nametnuo levoruki Verdasko. Usledio je novi brejk i plasman u drugog kolo.

Fernando Verdasko će u narednoj rundi odmeriti snage s Aleksandrom Zverevim, koji je prvi favorit i koji je bio slobodan u prvom kolu.