Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Buenos Ajresu, nakon što je savladao Francuza Benoa Pera sa 2:1 po setovima 4:6, 6:4, 7:6.

Lajović, 37. teniser sveta, pobedio je Francuza, 50. na ATP listi, nakon dva sata i četiri minuta igre.

U prvom setu smo na startu videli po jedan brejk, ali je na kraju Per u završnici set auspeo da prelomi još jednim oduzetim servisom i povede sa 1:0.

U drugom setu je Lajović spasao brejk loptu u prvom gemu i poveo 4:2 nakon što je sam došao do drugog brejka na meču. Per je uspeo da uzvrati i dođe do 4:5, ali je Lajović novim brejkom došao do izjednačenja i uveo meč u treći set.

Treći set počeo je kao repriza prvog, razmenom brejkova. Per je do prednosti brejka došao u šestom gemu nakon čega je spasao brejk loptu da bi u desetom gemu trećeg seta Lajović spasao tri meč lopte pre nego što je drugu brejk loptu iskoristio i vratio se u meč pa i izborio tajbrejk trećeg seta.

Srpski igrač je u tajbrejku bio dominantan i uspeo je da napravi preokret kojim se plasirao u drugo kolo gde će se sastatati sa boljim iz duela Kuevas – Korija.

Srpski teniser će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela Urugvajca Pabla Kuevasa i Argentinca Frederika Korija.