Dušan Lajović
Dušan Lajović; Foto: Tanjug/AP Photo/Rick Rycroft)

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu, nakon što je poražen od Argentinca Federika Korije sa 1:2 po setovima 6:4, 5:7, 4:6.

Lajović, 37. igrač sveta, poražen je od Argentinca, 65. na ATP listi, nakon dva sata i 36 minuta igre.

#related-news_0

U prvom setu, Lajović je uspeo u drugom i šestom gemu da oduzme servis protivniku i povede sa 5:1. Delovalo je da će srpski teniser lako osvojiti prvi set, ali je Korija sa dva vezana brejka, u sedmom i devetom gemu smanjio na 5:4. Odmah u sledećem gemu Lajović je ponovo napravio brejk i osvojio set sa 6:4.

Korija je u drugom setu stigao do odlučujućeg brejka u 11. gemu i sigurnim servisom stigao do 7:5 i izjednačenja.

U trećem setu, Argentinac je odlučujući brejk napravio u trećem gemu, i tu prednost je uspeo da sačuva do kraja seta i sa 6:4 osvoji odlučujući set i plasira se u četvrtfinale.

Korija će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela izmedju Norvežanina Kaspera Ruda i Španca Roberta Karabaljesa Baena.