Novak Đoković
Novak Đoković; Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Čeka nas uzbudljiv meč u osmini finala mastersa.

Novak Đoković će igrati protiv Rusa Karena Hačanova u osmini finala mastersa u Parizu.

Hačanov je u drugom kolu nakon velike borbe savladao Marka-Andrea Heslera sa 6:3, 4:6, 6:4.

Đoković i Hačanov su se sastali osam puta, a srpski teniser je odneo pobedu na sedam mečeva, od koji je najvažniji bio 2018. godine, kada su igrali upravo finale Pariza, a to je bio jedini trijumf ruskog tenisera.

Rus je protiv Švajcarca imao prilično mnogo posla. Prvi set je dobio posle 33 minuta sa 6:3, brejkom u osmom gemu.

U drugom setu, Hasler je igrao bolje, i u desetom gemu došao je do brejka za 6:4 i izjednačanje.

Razmenili su brejkove na startu trećeg seta, da bi Hačanov u devetom gemu napravio ključni brejk i potom odservirao za trijumf.