Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u italijanskom Kaljariju pobedom nad domaćim teniserom Lorencom Musetijem sa 2:1 u setovima.

Đere je u prvom setu propustio brejk loptu u prvom gemu, ali je u sedmom uspeo da rivalu oduzme servis iz drugog pokušaja. U narednom gemu je odbranio brejk šansu, da bi u devetom pri vođstvu 5:3 imao čak tri prilike da dođe do 1:0 u setovima.

Nije uspeo tad, ali jeste u narednom gemu, pa je sa 6:4 ušao u drugi deo igre.

U njemu je Italijan lako stigao do 3:0, uspeo je Đere da smanji na 3:2 brejkom, ali je odmah i Museti vratio na 4:2. Još jednom je Đere uspeo da oduzme servis rivalu, da bi odmah potom prepustio servis, pa je sa 6:4 Museti stigao do 1:1.

No, u trećem setu sjajna igra Đerea, nakon 1:0 za Musetija stigao je do 5:1, a zatim u osmom gemu uspeo da odbrani pet brejk lopti, iskoristi četvrtu meč loptu i slavi sa 2:1 za plasman među četiri najbolja.

Protivnik u polufinalu biće mu pobednik duela u kom će se sastati Nikoloz Basilašvili i Jan-Lenard Štruf.