Derbi Dejvis kup reprezentativaca Srbije, Lasla Đerea i Dušana Lajovića, na turniru u Kaljariju, dobio je Đere. Teniser iz Sente je slavio sa 6:4, 7:5.

Laslo se tako plasirao u četvrtfinale „Sardinija opena“, a za pobedu nad Lajovićem trebalo mu je ukupno 102 minuta igre.

Srbija tako ima dvojicu četvrtfinalista, pošto je plasman među osam najboljih tokom dana izborio i 166. teniser sveta, Danilo Petrović.

U meču Đerea i Lajovića, prvi brejk viđen je u trećem gemu kada je Laslo oduzeo servis Dušanu i poveo sa 2:1.

Lajović je uspeo da uzvrati u šestom, izjednači na 3:3, ali je Đere ponovo u devetom gemu oduzeo servis protivniku za 5:4 i potom odservirao za set.

U drugom setu, donekle sličan razvoj situacije – brejk Đerea u prvom gemu, da bi Lajović uzvratio u šestom gemu za 3:3.

Na 4:4 videli smo tri uzastopna brejka, taj ključni u 11. gemu napravio je Đere, a potom na svoj servis iskoristio treću meč loptu.

Njegov protivnik u četvrtfinalu biće Čeh Jirži Veseli koji je bio bolji od petog nosioca Lorenca Sonega iz Italije, 6:4, 3:6, 6:1.