Malo je falilo da veteran dođe do iznenađenja

Nemački teniser Aleksandar Zverev pobedio je Marina Čilić sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 6:4, u drugom kolu Mastersa u Madridu.

Meč je trajao dva sata i 18 minuta, a Zverev će u narednom kolu igrati protiv Sebastijana Korde ili Lorenca Musetija.

U prvom setu nije bilo brejkova sve do petog gema, kada je Nemac oduzeo servis Hrvatu. U narednom gemu je potvrdio brejk, da bi na Čilićev servis imao još jednu brejk šansu.

Nju nije iskoristio, a Čilić se vratio u meč i sa četiri vezana gema rešio prvi set u svoju korist – 6:4.

U drugm delu Zverev je ponovo prvi došao do brejka, a Hrvat je propustio četiri šanse da vrati izgubljeno. Kako to nije uspeo, Nemac je iskoristio prvu set loptu za izjednačenje.

U trećem setu presudan gem bio je ujedno i prvi, pošto je Zverev oduzeo servis rivalu. Do kraja meča nije viđena nijedna brejk lopta ni za jednog terena i Zverev je slavio sa 6:4 u odlučujućem setu.

Podsetimo, ranije tokom dana Dušan Lajović iznenadio je Kaspera Ruda pobedomm sa 2:1, dok je Danijel Evans bio bolji od Roberta Bautiste Aguta sa 2:1.