Aleksander Zverev Rolan Garos

Stefanos Cicipas savladao je Aleksandra Zvereva u prvom polufinalu Rolan Garosa posle velike borbe rezultatom 6:3, 6:3, 4:6, 4:6, 6:3.

Cicipasu je ovo prvo finale grend slema u karijeri. Njemu će rival u finalu biti pobednik duela između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.

Grk je imao prednost od 2:0 u setovima, ali se Zverev nije predavao i uspeo je da dobije sledeća dva seta i uvede meč u odlučujući peto set.

Grčki teniser je dobio prvi set sa 6:3, a ključan je bio drugi gem.

Propustio je prvu brejk loptu, ali je drugu Grk iskoristio.

Od tog momenta nije viđena nijedna brejk lopta do kraja seta, a nekoliko gemova se ekspresno završilo bez da rival dođe do poena.

Ipak, u drugom setu je trenutno šesti igrač sveta Zverev zapretio jednu poziciju bolje plasiranom kolegi.

Prvi gem je uzeo bez izgubljenog poena, a onda i napravio brejk.

To kao da je samo naljutilo Cicipasa koji je nakon zaostatka od 3:0, preokrenuo na 5:3 sa dva brejka.

Potpuno ludi meč koji pokazuje zbog čega se očekuje da ova dva tenisera i narednih desetak godina budu u vrhu svetskog tenisa.

Treći set je pripao Zverevu sa 6:4, a jedini brejk je napravio u trećem gemu.

Ipak, najviše pažnje je privukao trenutak kada se svađao sa svima na stadionu. Nakon promenjene jedne odluke, kada je poen pripao Cicipasu, Zverev je prosto eksplodirao.

Najpre se žalio sudiji, zatim supervizoru, pa opet sudiji. Ipak, uspeo je da se smiri i na kraju osvoji ovaj set.

Spektakl nije bio ni blizu kraja, pa će 58. epizoda „Rafole“ duela biti još jednom pomeren.

Zverev je furiozno ušao u četvrti set i napravio brejk za 1:0. Iskoristio je prvu brejk šansu, a do kraja seta smo videli reviju vrhunskih servisa.

Uglavnom su oba igrača uspevala da prave razliku na taj način, mada je bilo i poena sa 20 i više razmenjenih udaraca.

Drama nije ni blizu kraja.

Po završetku ovog seta oba igrača su otišla do WC.

U petom setu Cicipas je uspeo da napravi brejk u četvrtom gemu i da sačuva taj brejk do kraja i ostvari rezultat karijere.