Osmi teniser sveta Grk Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo turnira u Rimu, pošto je u nedelju posle tri seta pobedio Nemca Jan-Lenarda Štrufa 6:7 (1), 6:4, 6:4.

Cicipas je do pobede nad 41. igračem na ATP listi stigao posle dva sata i 34 minuta. Mučio se tokom dobrog dela meča, nije mogao da pronađe svoj ritam, a nije koristio ni sve šanse.

Štruf je brejkom otvorio meč, u osmom gemu ga je ispustio, ali je u 13. gemu bio prejak za Stefanosa.

U drugom setu se držao dok nije vratio brejk za 2:2, posle čega je Cicipas napravio ključnu razliku i samo je nastavio da pritiska protivnika, pa je i treći set otvorio brejkom.

Štruf je opet vratio taj jedan, ali je još jednom izgubio i svoj servis, pa je Cicipas do kraja samo potvrdio ulogu favorita.

U trećem kolu, Cicipas će igrati protiv Britanca Kamerona Norija, koji je sa 2:1 pobedio Španca Haume Munara.

Plasman u treće kolo obezbedio je i 20. teniser sveta Kanađanin Feliks Ože-Alijasim savladavši Holanđanina Botika Van de Zandšulpa 2:0, 6:1, 7:6 (8).

On je pobedio 112. igrača sveta nakon dva sata i šest minuta igre. Kanađanin će u trećem kolu igrati protiv Australijanca Aleksa De Minora.

BONUS VIDEO: Novak Đoković deli autograme u Rimu