Aleksandra Krunić
Aleksandra Krunić; Foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Nije moglo više.

Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u treće kolo Rolan Garosa nakon poraza od Viktorije Kudermetove rezultatom 6:3, 6:2 nakon 70 minuta igre.

Nakon što je dan ranije eliminisana Olga Danilović, Srbija je ostala bez takmičarke u ženskoj konkurenciji u singlu.

Krunićeva je ozbiljniji otpor pružila samo u prvih pet gemova posle čega je usledila serija Kudermetove za osvajanje prvog seta.

Stekla je Ruskinja dva brejka prednosti u drugom setu, ali Aleksandra nije odustajala. Smanjila je Srpkinja na 4:2 posle velike borbe, ali u devetom gemu ponovo gubi svoj servis i Kudermetova koristi prvu brejk-loptu, ujedno i meč-loptu za prolaz u treću rundu.

Naredna protivnica Kudermetovoj biće bolja iz duela koji igraju Paula Badosa i Kaja Juvan.

Krunić je izjednačila najbolji rezultat na Rolan Garosu u svojoj karijeri – 2019. godine takođe je igrala drugo kolo na drugog grend slemu sezone.

BONUS VIDEO Barbara Šet o rivalstvu Đokovića i Nadala i značaju da Novak ostane prvi