Zurab Datunašvili slavi bronzu u Tokiju
Zurab Datunašvili slavi bronzu u Tokiju, Foto: Olimpijski komitet Srbije

Srpski rvač Zurab Datunašvili postao je svetski šampion u rvanju i našoj zemlji doneo zlatnu medalju.

Datunašvili je u finalu u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom dominantno savladao Kirila Maskeviča rezultatom 9:1.

Naš rvač je sve odradio u roku od 45 sekundi. Iako je imao zaostatak na početku, Datunašvili je sa dva fantastična poteza osvojio devet poena i borba je bila završena i pre kraja.

U prvoj rundi je rezultat bio 0:1, a onda je usledio preokret u drugoj rundi i ubedljiva pobeda Datunašvlija.

Ovo je druga medalja koju je Gruzin doneo Srbiji ove godine posle osvojene bronze na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Istog rivala je savladao i u finalu Evropskog prvenstva u Varšavi prethodne godine.

BONUS VIDEO  Tucak: Kad izgubite dete, sve ostalo je beznačajno