Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je novu pobedu.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Bugarske u trećem kolu Lige nacija rezultatom 3:0, po setovima 26:24, 25:15 i 26:24.

Aktuelne svetske šampionke uspele su da se vrate posle poraza od Tajlanda u drugom kolu.

Bugarska je imala veliku prednost u prvom setu od 19:12, ali je Srbija predvođena Sarom Lozo uspela da anulira razliku i osvoji set.

Drugi set je ubedljivo pripao igračicama selektora Danijelea Santarelija, dok je treći ponovo doneo neizvesnost.

Srbija je povela 9:4, ali je Bugarska serijom 8:3 izjednačila. Ipak, blok Maje Aleksić rešio je pitanje pobednika.

Najbolja u našem sastavu bila je Ana Bjelica sa 17 poena, Sara Lozo je dodala 15, a Katarina Lazović 12.

Poslednji meč prve nedelje Lige nacija, Srbija će igrati u nedelju, 5. juna, protiv Holandije, a potom sledi desetodnevna pauza.

BONUS VIDEO Piksi posle poraza od Norveške: Nismo zaslužili da izgubimo

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram